Zapraszamy do oglądania wystawy obrazów Magdy Piekorz!

23 listopada, 2016

Obrazy Magdy Piekorz można oglądać w naszej Bibliotece!

img_0526

Magdalena Piekorz – absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Mieszkanka Bojszów. Artystka- malarka. Obecnie pracownica Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojszowach.

Masz na swoim koncie już 4 indywidualne wystawy. Czy pokazywanie swoich prac w Bojszowach niesie ze sobą inne emocje?
Magdalena Piekorz: Oczywiście, że jest to inne uczucie! Ludzie tu mnie znają. Kiedy pokazuje się swoje prace obcym osobom są całkiem inaczej postrzegane niż przez tych co mnie choć trochę znają. Myślę, że jest to o wiele bardziej stresujące. I chyba bardziej zależy mi na pozytywnym odbiorze

Zdecydowana większość Twoich obrazów to bojszowskie pejzaże. W GBP oglądamy jednak cykle „Zwierciadła. Człowiek w odbiciu” oraz „Tłum” . Czy możemy liczyć na kolejne portrety człowieka?
MP: Temat człowieka jako jednostki w sztuce od zawsze mnie fascynował. W pewnym momencie nastąpił jednak przesyt. Myślę, że pejzaże pozwoliły mi na wyrażenie innych uczuć, spojrzenie na portret z dystansu i całkiem innej perspektywy. Przyznam się, że zastanawiam się nad podjęciem tematu ponownie. Zobaczymy co z tego wyniknie. https://www.kingofadultseo.com

Gdzie i kiedy można obejrzeć Twoje prace?
MP: „Zwierciadła. Człowiek w odbiciu” i „Tłum” do końca roku w GBP Bojszowy – z przerwą od 5.12 do 9.12..Natomiast cykl „Piękno codzienności” w styczniu 2017 r. w Spółdzielczym Domu Kultury Tęcza w Tychach, a od marca zapraszam na wystawę do Biblioteki.


Dołączamy się do zaproszenia i życzymy powodzenia!