Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica w naszej Bibliotece!

2 sierpnia, 2021

Zapraszamy do korzystania z systemu
ACADEMICA dostępnej w naszej Bibliotece,

czyli bezpłatnej cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych, która pozwala na szybki dostęp do niemal każdej publikacji Biblioteki Narodowej.
System Academica udostępnia zasoby cyfrowe, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Zródło: https://www.bn.org.pl/aktualnosci/3827-juz-1000-bibliotek-wypozycza-w-academice.html

Zasady korzystania z systemu ACADEMICA:

• Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w Czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojszwach, ul. Gościnna 6, 43-220 Bojszowy
  • Z systemu Academica korzystać mogą użytkownicy zarejestrowani w tym systemie – bezpłatnej rejestracji czytelników dokonuje bibliotekarz.
  • Użytkownik jest zobowiązany do wypełnienia i złożenia formularza oświadczenia, który otrzyma od pracownika biblioteki. Po zarejestrowaniu użytkownika w systemie, czytelnik otrzymuje indywidualne dane dostępowe. Przy ich pomocy może logować się do systemu Academica na wydzielonym terminalu, a także dokonywać na dowolnym komputerze z dostępem do Internetu rezerwacji wybranych publikacji w systemie (rezerwacja to zgłoszenie przez użytkownika chęci otrzymania dostępu do konkretnych publikacji, w wybrane godziny, we wskazane dni na terminalu bibliotecznym).
  • Publikacje można rezerwować poprzez formularz rezerwacyjny dostępny na stronie academica.edu.pl na wybrane terminy w okresie najbliższych 14 dni. Ilość rezerwowanych publikacji jest ograniczona.
  • Publikacja naukowa chroniona prawem autorskim może być udostępniona czytelnikowi pod warunkiem, że nie jest w tym czasie wypożyczona lub zarezerwowana przez innego użytkownika. W momencie zakończenia korzystania z publikacji naukowej na terminalu staje się ona dostępna dla pozostałych zarejestrowanych w systemie użytkowników.
  • Korzystanie z publikacji naukowych możliwe jest wyłącznie w zakresie wyświetlania jej treści na ekranie terminala. Nie ma możliwości drukowania i pobierania przeglądanych materiałów. Ich utrwalanie i rozpowszechnianie nie jest dozwolone.