Która to Malala?

25 kwietnia, 2019

Kolejny raz mieliśmy niesamowity zaszczyt gościć pisarkę Renatę Piątkowską i Malwinę Kożurno. Młodzież ze szkoły w Bojszowach i w Świerczyńcu poznała historię Malali Yousafzai – nastoletniej pakistańskiej aktywistki. Malala walczyła (i robi to nadal) o prawo dzieci, zwłaszcza dziewczynek, do nauki. Za swoją odwagę, mądrość i dobroć została ukarana przez talibów – zorganizowali oni zamach, w wyniku którego została postrzelona w głowę i omal nie straciła życia. Pani Renata Piątkowska napisała książkę (jedyną na świecie dla młodzieży i dzieci) o Malali i wraz z Panią Malwiną przybliżają jej sylwetkę młodym ludziom w Polsce. Mamy nadzieję, że spotkanie z artystkami i historia pakistańskiej uczennicy skłoni naszych UCZNIÓW do zastanowienia się nad PRAWEM, a nie obowiązkiem, DO NAUKI.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji zadania „Książka dla człowieka, człowiek dla książki – spotkania (nie tylko) autorskie”, które w ramach Programu „Partnerstwo dla ksiązki 2019” – „dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Strona mojapamiatka to najlepszy poradnik w świecie hazardu. Redaktorzy dostarczają tylko najlepsze recenzje aktualnych marek, dzieląc się wskazówkami, jak grać i wygrywać pieniądze. Na stronie można znaleźć również aktualne bonusy i promocje.