Miś Tuliś uczy i bawi – Mobilna biblioteczka dla dzieci

1 października, 2020

Jak już informowaliśmy, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego po raz drugi przyznała Bibliotece dofinansowanie – tym razem w ramach programu „Moja Mała Ojczyzna”. Celem projektu było m.in. zagospodarowanie lokalnej przestrzeni publicznej, poprawa estetyki i  funkcjonalności w filii w Bojszowach Nowych.

Od lutego w ramach projektu prowadzone były zajęcia dla dzieci nie objętych edukacją przedszkolną. Z powodu pandemii zajęcia w filii (jak i wszystko inne) zostały zawieszone. Nie odbył się też Happening podsumowujący nasze działania. Dopiero teraz, 1 października, udało nam się spotkać z dziećmi i ich rodzicami, przy zachowaniu środków ostrożności.

Podczas Happeningu dzieci spotkały się z Misiem Tulisiem, który był głównym bohaterem teatrzyku w wykonaniu aktorów z Gabi Art. Następnie maluchy wzięły udział w bańkowych animacjach prowadzonych przez animatorkę z Figli Migli. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki edukacyjne oraz gadżety i słodkości.
Happening dofinansowano ze środków własnych i Fundacji BGK.