Noc w bibliotece-czy to jest możliwe?

12 maja, 2013

Z 10/11 maja uczniowie klasy IIIb spędzili całą noc w bibliotece w Bojszowach Nowych. Od godz. 20.00 do 7.00 trwała detektywistyczna przygoda z pisarzem Dariuszem Rekoszem, autorem takich książek jak m.in. „Detektywów para Jacek i Barbara”, „Mors, Pinky i zagadka Ludolfiny”.

Dzieci rozwiązywały zagadki, łamały szyfry, układały krzyżówki a o północy wyszły na spotkanie z wielką zagadką- „Kim jest duch siedzący w wozie strażackim”. Po północy było dużo ruchu, a nad ranem seans filmowy dla wytrwałych.

Podczas tej nocy dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, np. jak powstaje reklama książki z udziałem p. Rekosza, jak doszło do powstania Muzeum filmu „Stawka większa niż życie”. Dzięki strażakowi OSP Bojszowy Nowe, panu Florianowi Madejowi uczniowie zwiedzili garaż strażacki i dowiedzieli  się wszystkiego na temat pracy nowobojszowskich strażaków.

Całe nocne wydarzenie obserwowała uczestniczka warsztatów dziennikarskich, które trwają w bojszowskiej bibliotece. Na pewno dzięki niej będziemy mogli jeszcze przeczytać wiele interesujących faktów z tej niezwykłej nocy.

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI!!!