Wychowanie przez czytanie – spotkanie z Ireną Koźmińską

23 października, 2018

Jak już uświadomiłyśmy potęgę książek dzieciom i młodzieży, postanowiłyśmy się zabrać również za dorosłych, których zaprosiłyśmy na spotkanie pt. „Wychowanie przez czytanie” z Ireną Koźmińską – założycielką i prezesem Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, inicjatorką akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz współautorką książek „Z dzieckiem w świat wartości” oraz „Wychowanie przez czytanie”. Usłyszeliśmy o współczesnych zagrożeniach dla rozwoju emocjonalnego młodych ludzi oraz o sposobach uniknięcia takowych – jednym z najlepszych jest czytanie, które jest podstawą edukacji, kluczem do wiedzy i lepszej jakości życia. Przesłanie płynące ze spotkania (dla wszystkich rodziców i nie tylko): Nikt nie rodzi się czytelnikiem! Czytelnika trzeba wychować, codziennie czytając dziecku dla przyjemności!!! Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Czytanie jest bajeczne – książka kluczem do drzwi wyobraźni – warsztaty i ciekawe spotkania dla dzieci” . „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”