„Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” – wystawa

7 lipca, 2022

„Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia” – wystawa w naszej bibliotece już otwarta! Serdecznie dziękujemy tak licznie przybyłym Gościom, za inspirację, każde słowo i za obecność! W naszej bibliotece wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00 (do 15 lipca włącznie) – zapraszaMY!Wystawę, złożoną z archiwalnych zdjęć i cytatów z wypowiedzi obu hierarchów, przygotowało w 2018 roku Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie z okazji 70-lecia objęcia przez kard. Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.Nie jest to jednak ekspozycja biograficzna. Klucz do jej zrozumienia to katalog podstawowych wartości, porządkujących nasze życie i życie odrodzonej w 1918 r. Rzeczpospolitej. Hasła wybrane przez autorki wystawy – Annę Brojer i Aleksandrę Kaiper-Miszułowicz – tworzą otwarty katalog pojęć – filar życia każdego z nas. Na nich opiera się „gramatyka życia”, jak ujął to Karol Wojtyła, podstawa funkcjonowania jednostek, rodzin, wspólnot i narodów.