„Dwaj z Teksasu” Józefa Kłyka to film o Ślązakach, którzy w połowie ubiegłego wieku, pod przywództwem księdza Leopolda Moczygemby z Płuźnicy koło Toszka, wyemigrowali do Ameryki za chlebem. Założyli w Teksasie osadę Pannę Marię.
W naszej bibliotece wieczór pełen wspomnień, wzruszeń, ale też niespodzianek! Filmowcy z Katowic, filmowcy z Warszawy…kręcili!
A co kręcili?
Wszystko w swoim czasie! ![]()
Dziękujemy wszystkim za obecność!
Dziękujemy Józefowi Kłykowi i Grzegorz Sztoler!













