CzytajNutki – Zielony walczyk

24 stycznia, 2019

CzytajNutki 24 stycznia po wspólnej zabawie przypomnieliśmy sobie piosenki z poprzednich zajęć, a potem czytaliśmy śpiewająco o Jasiu, który miał kapelę : „Zebrał cudną Jaś kapelę, jakich w świecie jest niewiele, są tam skrzypce, są tam basy, cóż to będą za hałasy.
Dylu, dylu na badylu (pokazuję jakbym grała na skrzypcach), firli filrli (jak na flecie), plum, plum, plum (jak na pianinie),
fiku miku na patyku (jak na perkusji), trata tata (jak na trąbce), bum, bum, bum (jak na wielkich kotłach)”. Dzieci próbowały grać na poszczególnych instrumentach za pomocą gestów rąk.

Następnie maluchy  tańczyły w kole zielonego walczyka, była to zabawa ruchowa wspomagająca rozwój społeczny i emocjonalny dzieci, gdyż miały do tańca poprosić koleżankę lub kolegę. W tej zabawie towarzyszyli dzieciom opiekunowie wspierając je w wykonaniu zadania. Kolejną zabawą był „Taniec kapeluszy”. W takt muzyki dzieci przekładały sobie kapelusze z głowy na głowę, po czym następował taniec kapelusza na głowie. Maluch miały wiele radości oglądając siebie w coraz to innym przebraniu 🙂 Podczas zajęć plastycznych dzieciaki ozdobiły karnawałowe maski. 

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry poczatek!”

 

 

 

alloescort