Czytanie jest bajeczne – zwłaszcza z bajecznymi ilustracjami

10 października, 2018

Z wielką przyjemnością gościłyśmy w naszej Bibliotece ilustratorkę książek – Joannę Zagner-Kołat, która oczarowała swoim śmiechem i uśmiechem (o talencie nie wspominając) zarówno nas jak i uczniów klasy 4 i 5 ze Szkoła Podstawa im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach. Artystka opowiedziała i POKAZAŁA swoją pracę oraz przeczytała fragment książki z serii „Filipek” (autorstwa Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby). Należy tu zaznaczyć, że tytułowy Filipek „wygląda” – tak w ogóle i w szczególe dzięki Pani Joannie właśnie. 🙂 Dzieci miały okazję uruchomić wyobraźnię i wspólnie stworzyły potworka o imieniu „Niemampojęcia” oraz ilustracje do usłyszanego fragmentu powieści. Dziękujemy Pani Joannie za kontrolowane (i nie) wybuchy śmiechu oraz zachętę do sięgania po książki!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.