Dobre rady dają Ci, co w książkach mieszkają!

17 listopada, 2012

14 listopada w świerczynieckim przedszkolu rozpoczął się cykl lekcji bibliotecznych dotyczący praw dziecka pt. „Dobre rady dają, Ci co w książkach mieszkają”

Przedszkolaki poprzez literaturę i zabawę będą poznawać swoje prawa oraz uczyć się szanować prawa innych. „ Dzieciaki z ulicy Tulipanowej czyli prawa małych i dużych” to książka z której bibliotekarka czyta dzieciom opowiadania.

Autorka książki, bazując na Konwencji o Prawach Dziecka w bardzo prosty i obrazowy dla dzieci sposób przedstawia im, jakie mają prawa i jak powinny się zachowywać w pewnych sytuacjach i wobec innych ludzi. Przede wszystkich uczy dzieci szacunku do siebie samych i wobec innych. Pokazuje też, że należy pilnować, aby inni ludzie przestrzegali naszych praw i żebyśmy my sami szanowali prawa innych.

Dzieci dowiadują się, że każdy człowiek jest inny, inaczej wygląda, inaczej się zachowuje, ma inne potrzeby. I to jest dobre, dzięki temu świat jest ciekawy. Ale wszystkich łączą pewne prawa, które należą się każdemu z nas, zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Zachęcamy rodziców dzieci przedszkolnych do odwiedzin w naszych bibliotekach  w Bojszowach i Bojszowach  Nowych.