Gmina Bojszowy – ratujmy śląskie historie – spotkanie uczniów z Januszem Misiem

11 maja, 2023

Historia obrony Bojszów w pierwszych dniach II wojny światowej, budowa i działanie lotniska polowego w Jedlinie i namacalne dowody na powyższe – tak wyglądały zajęcia prowadzone przez Janusza Misia dla uczniów klas 5-7 z Szkoła Podstawowa im. Wilhelma Gawlikowicza w Bojszowach. Młodzież zobaczyła też kadry z „normalnego życia” naszej gminy w latach 30, 40, 50 i 60-tych ubiegłego wieku. Niektórzy znaleźli na zdjęciach swoich przodków, a już wszyscy poznali słowa KARLUS i FRELKA.

Mamy nadzieję, że wizyta w Bibliotece i „podróż w czasie” skłonią młodych ludzi do zadawania pytań o historię – zwłaszcza lokalną – w domach i w szkole.Zachęcamy do kontaktu z J. Misiem poprzez Międzyrzecze, ratujemy śląskie historie.”Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025″#NCK#MKiDN#NPRCZ2.0