GMINA BOJSZOWY – RATUJMY ŚLĄSKIE HISTORIE

8 maja, 2023

8 maja nasza biblioteka wypełniła się licznie przybyłymi miłośnikami i pasjonatami lokalnej, gminnej historii. Wszystko to dzięki realizacji projektu „Pokolenia BLISKO siebie – spotkania z historią w tle”, w ramach którego zorganizowałyśmy wystawę zdjęć oraz rozmaitych sprzętów z lat 30, 40, 50, 60 ubiegłego wieku. Kustoszem wystawy jest Janusz Miś, więc nie mogło również zabraknąć eksponatów z czasów II wojny światowej. Wystawa powstała dzięki udostępnieniu domowych archiwów rodzin: Ficek, Figołuszka, Gembołyś, Miś, Myszor, Wietrzny, Wróbel. Szczególne podziękowania kierujemy do Janusza Misia, gdyż to jego działalność, wiedza i strona Międzyrzecze, ratujemy śląskie historie były inspiracją do stworzenia wystawy. Zapraszamy do zwiedzania w godzinach 13.00-18.00 do 9 czerwca br.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”#NCK#MKiDN#NPRCZ2.0