Tydzień Bibliotek w Akademii zabawy

14 maja, 2014

d  13 maja dzieci podczas zajęć w Akademii Zabawy razem z bibliotekarką recytowały  wiersz  L. Staffa pt. „Deszcz majowy”. Zadaniem dzieci było powtarzanie po każdej zwrotce słów : „Słońce świeci, deszczyk pada, czarownica się podkrada” . Ponadto maluchy paluszkami inscenizowały ten tekst. Podczas zajęć plastycznych dzieci kolorowały chmurkę z deszczykiem i słonkiem. Była też piosenka o deszczyku, zabawa zespołowa „Jeżyk” i taniec ze śpiewem „Orzeszki” oraz „Karuzela”.

Po tradycyjnych zajęciach dzieci przeszły do wypożyczalni biblioteki, aby tam zobaczyć teatrzyk kukiełkowy „ŻUK” – Jana Brzechwy. Przedstawienie przygotowały babcie i mamy dzieci w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  które w tym roku odbywa się pod hasłem „Czytanie  łączy pokolenia”

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI !!!!